Wiosna w Warszawie – atrakcje w kwietniu

Za sprawą sprzyjającej aury, okres wiosenno-letni to czas, gdy w plenerze organizowane są liczne wydarzenia o charakterze rozrywkowym, w głównej mierze muzyczne i sportowe. W pierwszych tygodniach wiosny pogoda bywa jednak kapryśna, dlatego imprez organizowanych pod dachem również nie brakuje. Poniżej subiektywny przegląd wydarzeń, w których warto wziąć udział podczas kwietniowego pobytu w Warszawie.

Imprezy muzyczne w Warszawie – kwiecień 2019

Kwiecień obfituje w imprezy muzyczne, zarówno koncerty gwiazd zagranicznych, jak i naszych rodzimych wykonawców.

2 kwietnia w Klubie Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99a) wystąpi Alice Merton, autorka przeboju „No Roots”. Wokalistka z niemiecko-irlandzkimi korzeniami zagra w Polsce dwa koncerty, jeden w Poznaniu, drugi właśnie w Warszawie. Warszawski koncert rozpocznie się o godz. 2000. Artystka z pewnością zagra swoje największe hity, a także utwory z najnowszej płyty zatytułowanej „Mint”.

Niespełna tydzień później, bo już 8 kwietnia, w ramach europejskiej trasy koncertowej, zawita do Warszawy Salvador Soblar. Zwycięzca 62 konkursu Eurowizji odwiedzi Polskę po raz pierwszy i da koncerty w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. Początek warszawskiego koncertu w Hali Towar zaplanowany jest na godz. 1900. Wokalista wykona m.in. przeboje ze swojej pierwszej płyty „Excuse me”.

27 kwietnia w Klubie Stodoła wystąpi Kamil Bednarek. Artysta 30 marca wyrusza w trasę koncertową, promującą najnowszy album. Cykl występów rozpocznie się krakowskim Klubie Studio i obejmie kilka największych polskich miast. Pod koniec kwietnia Bednarek zawita do Warszawy. Koncert w Klubie Stodoła zaplanowany jest na godzinę 2000.

Bardzo ciekawą propozycją muzyczną jest również koncert Adrianny Biedrzyńskiej, a dokładniej dwugodzinny recital pt. „Ada to nie wypada”. Adriana Biedrzyńska znana jest szerszej publiczności za sprawą występów w filmach i serialach telewizyjnych, jednak aktorka postawiła nie tylko na aktorstwo teatralne i filmowe, ale również na kabaret i estradę. Niezwykle dowcipny program artystyczny przedstawi 25 kwietnia w Garwolinie koło Warszawy (Dom Kultury – CsiK, ul. Nadwodna 1). Start imprezy zaplanowany jest na godz. 1830.

Kabarety w Warszawie – kwiecień 2019

Miłośnicy kabaretów również poczują się usatysfakcjonowani, bowiem zaplanowane na kwiecień atrakcje to m.in. występy grup Smile, Paranienormalni i wielu innych.

4 kwietnia w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie pod Warszawą wystąpi Kabaret Smile. Wywodzącą się z Lublina grupę tworzą trzej panowie: Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski oraz Paweł Szwajgier, którzy od lat bawią widzów swoimi skeczami, odnoszącymi się głównie do absurdów życia codziennego. Podczas występów na żywo panowie wchodzą w interakcje z publicznością – z tego powodu każdy ich występ jest szczególny i niepowtarzalny. 4 kwietnia Kabaret Smile wystąpi dwukrotnie: o godz. 1730 oraz 2030.

26 kwietnia w Ośrodku Kultury Arsus (ul. Traktorzystów 14) wystąpi Kabaret Paranienormalni. Panowie zaprezentują paranienormalny humor w skeczach z nowego programu VIP Tour. Nie zabraknie scenek z życia codziennego, pojawi się także gość specjalny. Występ zaplanowano na godz. 2030 – artyści zapewniają 90 minut nieprzerwanego śmiechu.

Inne atrakcje w kwietniu

14 kwietnia o godz. 1000 wystartuje najważniejsze wydarzenie w polskim kalendarzu biegowym – ORLEN Warsaw Marathon 2019. Rywalizacja w ramach biegów ulicznych odbędzie się na dwóch dystansach – maratońskim, oraz na 10 kilometrów. Aby wziąć udział w biegu, należy się zarejestrować i wybrać jeden z trzech pakietów, w ramach których każdy uczestnik otrzymuje numer startowy, koszulkę (w pakiecie Standard) oraz gadżet (w pakiecie Premium).

Niebanalną propozycją jest z pewnością Warsaw Tattoo Days 2019, czyli największy w Polsce festiwal tatuażu i muzyki, w którym biorą udział najlepsi artyści z Polski, Europy i oddalonych zakątków świata. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI Warszawa.

13 kwietnia na Rynku Nowego Miasta w Warszawie rusza Jarmark z tradycją. Jarmarki będzie można odwiedzać aż do połowy sierpnia, a tym samym poznawać prawdziwe regionalne wyroby z różnych regionów Polski oraz porozmawiać z ich producentami. Na jarmarku dostępne będą m.in. wędliny wędzone tradycyjnymi metodami, chrupiące pieczywo wypiekane na naturalnym zakwasie, miody z lokalnych pasiek, sery, sękacze, ciasta domowe, przetwory z owoców i wiele innych. Chętni będą mogli zaopatrzyć się również w przedmioty, które wyszły prosto z rąk lokalnych twórców i artystów, m.in. rzeźby, biżuterię, świece, ceramikę, zabawki czy kosmetyki.

To oczywiście tylko przykładowe atrakcje, jakie zaplanowano w Warszawie na kwiecień. W mieście odbędzie się znacznie więcej imprez, odpowiednich zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych; mieszkańców Warszawy, jak i turystów z różnych zakątków Polski.