Dokładne zwiedzenie Warszawy w przeciągu zaledwie dwóch dni nie jest możliwe, jednak jeden weekend wystarczy, by móc poznać najważniejsze zabytki, odwiedzić słynne place i budowle, skorzystać z kilku nowoczesnych, powstałych z myślą o turystach atrakcji, pospacerować klimatycznymi uliczkami i przysiąść w znajdujących się tam ogródkach restauracyjnych. Ponadto w trakcie weekendowego wypadku do Warszawy można skosztować nocnego życia stolicy. Najlepszy czas na tego rodzaju aktywność przypada właśnie teraz. Lato i wczesna jesień to idealna pora na długie spacery, imprezy plenerowe i wieczorne biesiadowanie.

Planowanie weekendowej podróży

W Warszawie z łatwością zaopatrzymy się w okazały poradnik turystyczny, ale jeśli na zwiedzanie miasta mamy zaledwie dwa dni, powinniśmy skupić się raczej na informacjach zamieszczonych na stronach prowadzonych przez blogerów – miłośników podróży, którzy świetnie znają Warszawę i w swoich tekstach opisują miejsca naprawdę godne polecenia. Podają przy tym szereg przydatnych informacji, dzięki którym zaplanowanie weekendowego wypadu do Warszawy jest znacznie łatwiejsze.

Ci, którzy chcieliby zwiedzić miasto w sposób tradycyjny, czyli poznać jego najważniejsze zabytki, powinni zacząć od sprawdzenia godzin otwarcia poszczególnych obiektów, regulaminów zwiedzania oraz obowiązujących cen. To pozwoli na szczegółowe zaplanowanie trasy podróży przez miasto, a tym samym uniknięcie późniejszych rozczarowań.

Od czego zacząć zwiedzanie miasta?

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od jego najstarszej części. Dziś nie ma tu śladów po zniszczeniach wojennych, są natomiast odrestaurowane budynki, które zachwycają turystów przybyłych z różnych zakątków Polski, a także gości zagranicznych. Stare Miasto w Warszawie wyznacza Plac Zamkowy i stojący przy nim Zamek Królewski. Pośrodku Placu Zamkowego wznosi się Kolumna Zygmunta III Wazy, która stanowi najwyższy i zarazem najstarszy świecki pomnik w stolicy. Sercem Starego Miasta jest rynek, czyli tętniący życiem plac, pełen kawiarenek i restauracji. Pośrodku rynku stoi pomnik Warszawskiej Syrenki, zaś w jego północno-wschodniej części znajduje się Muzeum Historyczne m.st. Warszawy.

W centralnej części miasta znajduje się Pałac Kultury i Nauki, który jest najwyższym budynkiem w Polsce. Dla wielu osób PKiN wciąż stanowi symbol radzieckiej dominacji nad Polską, ale trzeba przyznać, że przed laty wpisał się w krajobraz stolicy i obecnie jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych symboli Warszawy. Dlatego też weekendowy wypad do stolicy można rozpocząć od wizyty na najwyższym piętrze budynku, gdzie znajduje się taras widokowy, a stamtąd rozciąga doskonały widok na Warszawę.

Planując weekend w Warszawie i zwiedzanie centralnej części miasta, należy poszukać noclegu o dogodnej lokalizacji. Zakładając, że większość czasu będziemy spędzać w centrum, powinniśmy postawić na obiekt usytuowany właśnie tutaj. Nasze apartamenty hotelowe są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy planują weekendowy wypad do Warszawy. W pełni wyposażone apartamenty w samym sercu miasta stanowią doskonałą bazę wypadową do innych zakątków stolicy. Stąd pieszo, ewentualnie wspomagając się doskonale zorganizowaną komunikacją miejską, dotrzemy do wszystkich najważniejszych atrakcji. Podczas weekendowego wypadu z pewnością należy zwiedzić Łazienki Królewskie czy Centrum Nauki Kopernik. Jeśli chodzi o warszawskie muzea, w ciągu weekendu nie sposób dotrzeć do wszystkich, ale jeśli zależy nam na poznaniu historii tego miasta, powinniśmy udać się do jednego – Muzeum Warszawy.

Imprezy cykliczne w Warszawie

Większość dużych imprez cyklicznych odbywa się właśnie w weekendy, dlatego podczas weekendowego pobytu w stolicy warto wziąć udział w jednym z organizowanych z rozmachem wydarzeń. Może to być wydarzenie muzyczne, impreza kulturalna, rozrywkowa, rekreacyjna czy sportowa – wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań.

W miesiącach wakacyjnych i wczesną jesienią mieszkańcy Warszawy oraz przybyli tutaj turyści mogą również skorzystać z szeregu atrakcji darmowych bądź udostępnianych za niewielką opłatą. Lato to sezon kin plenerowych, pikników i koncertów nad brzegiem Wisły czy też organizowanych w plenerze zajęć sportowych. Jedną z ciekawszych propozycji na weekend stanowią dzienne i wieczorne rejsy po Wiśle. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza przystań pasażerska zlokalizowana w południowej części Bulwaru Jana Karskiego u stóp Starówki i Zamku Królewskiego. Rozpoczynający się tam rejs widokowy trwa godzinę i umożliwia podziwianie szeregu warszawskich atrakcji.

Ci, którzy wolą pływać korzystając z kajaków czy rowerów wodnych, również mają taką możliwość. W centrum Warszawy organizowane są liczne spływy kajakowe, a w tym spacerowy spływ północnym odcinkiem Wisły. Wodowanie kajaków odbywa się przy plaży miejskiej, na prawym brzegu tuż przy moście Łazienkowskim. Spływ Śródmieście – Młociny trwa średnio 2,5 godziny i jest idealną propozycją dla osób rozpoczynających przygodę z kajakami w Warszawie.

Weekend w Warszawie – kolacja w klimatycznej restauracji

Korzystając z naszych apartamentów, mają Państwo możliwość samodzielnego przygotowywania ulubionych potraw. Jednak ci, którzy zapragną spożyć wyjątkową kolację w gronie przyjaciół czy rodziny, mogą udać się do jednej z klimatycznych warszawskich restauracji. W Warszawie nie brakuje punktów gastronomicznych ze wspaniałym jedzeniem i formą jego podawania, cudownym wnętrzem i wysokiej jakości obsługą. Weekendowy wypad do Warszawy to doskonała okazja do odwiedzin w przynajmniej jednym takim miejscu.

W pobliżu naszego hotelu znajduje się szereg restauracji z typowo polską kuchnią i nie tylko. Wieczór w jednej z nich – klimatycznym lokalu Kamanda Lwowska to przyjemność dla ciała i relaks dla umysłu. To romantyczne miejsce oferuje wiele atrakcji, w tym m.in. otwartą kuchnię, muzykę na żywo, poezję czy grę na pianinie. Kolacja w takiej restauracji stanowi idealne zakończenie weekendu spędzonego w Warszawie.