Warszawa – atrakcje luty 2019

W styczniu i lutym dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym rozpoczynają ferie zimowe (różnie w różnych województwach), co wiążę się z koniecznością zorganizowania im czasu. Niektórzy rodzice decydują się na rodzinny wyjazd w góry, inni niestety muszą wypełniać obowiązki zawodowe, ale znajdują nieco czasu, by skorzystać wraz z dziećmi z atrakcji, jakie oferuje ich miasto. Jeśli chodzi o Warszawę, atrakcji tych jest całkiem sporo.

Śnieżna zima w mieście

Wyjątkowo śnieżnych i mroźnych dni mamy w ostatnim czasie niewiele, dlatego jeśli już się zdarzą, warto wybrać się z dzieckiem na sanki. Wbrew pozorom w Warszawie jest całkiem sporo miejsc, do których można udać się z dziećmi lub znajomymi, by pozjeżdżać z górki na sankach albo popularnym „jabłuszku”.

Przykładowo w dzielnicy Bemowo można pozjeżdżać z górki usytuowanej przy placu zabaw przy ul. Obrońców Tobruku, a także z trzech wzniesień w parku Górczewska. Mokotów to z kolei idealne górki w Królikarni oraz parku Morskie Oko. Dzielnica Ochotów to również parki – tym razem park Korotyńskiego na Rakowcu oraz park przy Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich. Wymieniać można by długo, bo w każdej dzielnicy miasta znajduje się przynajmniej kilka miejsc, w których doskonale bawić się mogą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Jeśli nie sanki, to co?

Oczywiście łyżwy! W Warszawie funkcjonuje wiele lodowisk – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Do wyboru mamy tafle lodu usytuowane na świeżym powietrzu oraz obiekty kryte. Lodowiska o znacznej powierzchni, jak i te nieco mniejsze. Miejsca takie promują aktywny wypoczynek połączony z dobrą zabawą.

Lodowiska otwarte są przede wszystkim w godzinach popołudniowych i wieczornych, wyjątek stanowią weekendy. W przypadku obiektów płatnych, ceny wahają się w granicach od kilku do kilkunastu złotych.

Warszawa – atrakcje muzyczne w lutym

7 lutego na warszawskim Torwarze wystąpi The Neighbourhood – kalifornijska formacja, znana również jako THE NBHD. Koncert będzie częścią europejskiej trasy koncertowej. Tego wydarzenia z pewnością nie powinni przegapić miłośnicy alternatywnego rocka i pop rocka. Formacja doskonale wie, jak powinien brzmieć rock w XXI wieku.

27 lutego na tej samej scenie wystąpi w Kasia Nosowska. Trasa „Nosowska na tłusto i basta”, w ramach której odbędzie się koncert, cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony publiczności. Utalentowana i niezwykle pracowita wokalista z pewnością wykona utwory ze swojej najnowszej solowej płyty, na której ukazało się 11, bardzo osobistych w warstwie tekstowej, utworów.

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Ze względu na wspomniane już ferie zimowe, w lutym odbywa się w mieście wiele pokazów i warsztatów przygotowanych z myślą o dzieciach. Warto wybrać się m.in. na warsztaty z rysowania komiksów, które odbędą się 7 lutego w Klubie Osiedlowym Surma (wstęp bezpłatny).

Do 10 lutego dla najmłodszych gra także Kino Muranów. W repertuarze produkcje znane z festiwalu Kino Dzieci. Z pewnością żadne dziecko nie będzie się nudzić podczas projekcji. W soboty w obiekcie odbywają się również warsztaty. Podobne wydarzenie organizuje Kino Praha.

Ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowała także Biblioteka w Zielonej. Każdy, kto lubi gry planszowe, może udać się do biblioteki i uczestniczyć we wspaniałej, rozwijającej zabawie. Uczestnicy dzielni są na dwie grupy wiekowe. Każda grupa ma do dyspozycji zestawy gier rozwijających wyobraźnię, współpracę, logiczne myślenie, współzawodnictwo, a wszystko to w połączeniu z dużą dawką humoru.