Dzień świętego Walentego przypada w tym roku w piątek, zatem jest to wspaniała okazja do zorganizowania romantycznego weekendu walentynkowego, a nawet dłuższego pobytu w Warszawie. Zakochanym zależy, by obiekt noclegowy, który wybiorą na tę okazję, zapewniał komfortowe warunki i umożliwiał swobodne celebrowanie romantycznych chwil. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się tutaj przestronne apartamenty hotelowe.

Dzień zakochanych w Residence St. Andrew’s Palace

Zachęcamy do spędzenia święta zakochanych w jednym z naszych apartamentów hotelowych Gwarantujemy wspaniałą, intymną atmosferę. Dla par, które odwiedzą nas w dniu świętego Walentego, przygotowaliśmy specjalne rabaty (promocja trwa już od poniedziałku 10.02. zobacz więcej i zarezerwuj). Na zakochanych będzie czekał również słodki upominek.

Rezydencja St. Andrew’s Palace mieści się w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy pełnej urokliwych wnętrz w klasycznym stylu. Wybierane z ogromną starannością meble i dodatki tworzą przyjemną atmosferę, a efekt potęguje klimatyczne oświetlenie. Walentynkowy weekend spędzony w tak komfortowych warunkach z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Romantyczna kolacja w blasku świec

Nasze apartamenty hotelowe to obiekty noclegowe z pełnym wyposażeniem. Nasi goście mogą korzystać z mebli i urządzeń, jakich używają na co dzień. Dotyczy to zwłaszcza sprzętów kuchennych i zastawy stołowej. Goście przebywający w apartamentach mają do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię, a zatem mogą skusić się na wspólne gotowanie, a następnie powolne celebrowanie posiłku. Romantyczna kolacja w nastrojowo oświetlonym pomieszczeniu powinna być obowiązkowym elementem walentynkowego wieczoru.

Oczywiście ci, którzy wolą wybrać się na taką kolację do restauracji, jak najbardziej mają taką możliwość – w pobliżu naszej rezydencji znaleźć można wiele restauracji z naprawdę dobrą kuchnią. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Restauracja Romantyczna na Rynku Starego Miasta, a także restauracja Selavi. Natomiast w Cook Story pary będą mogły same przygotować dla siebie wyjątkową kolację. Lokale gastronomiczne poczyniły specjalne przygotowania na walentynkowy wieczór, zresztą Warszawa jak co roku świetnie przygotowała się na nadejście święta zakochanych.

Walentynki w Warszawie – przegląd ważniejszych wydarzeń

Ci, którzy planują spędzić w Warszawie cały weekend i nie chcą, by ich pobyt w mieście ograniczał się wyłącznie do przebywania w apartamencie hotelowym, mogą wziąć udział w jednym z wydarzeń, które będą zorganizowane w stolicy z okazji walentynek.

Zamiast walentynek w blasku świec – walentynki w blasku gwiazd. Taką propozycję dla wszystkich zakochanych przygotowało Centrum Nauki Kopernik. Kosmiczne walentynki będą trwały dwa dni, a w tym czasie zakochane pary wybiorą się na spacer po Księżycu, odbędą podróże astronautyczne i odwiedzą romantyczne zakątki Drogi Mlecznej. Centrum Nauki Kopernik organizuje również specjalne pokazy i konkursy walentynkowe.

Święto zakochanych to dzień bezpłatnego wstępu do Łazienek Królewskich. Tego dnia nie obowiązują rezerwację, a ogrody i perły europejskiej architektury można podziwiać bez udziału przewodnika. Romantyczny spacer po Łazienkach Królewskich to jedna z ciekawszych propozycji na spędzenie walentynek w Warszawie.

Również Polska Opera Królewska zdecydowała się na organizację walentynkowego wieczoru. W święto zakochanych artyści Polskiej Opery Królewskiej zapraszają na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Osoby biorące udział w wydarzeniu, usłyszą przepiękne miłosne arie i posłuchają duetów z najsłynniejszych oper.

Na walentynkowy wieczór czekają również warszawskie kluby taneczne. W niedalekiej odległości od Residence St. Andrew’s Palace znajduje się m.in. klub Niebo (ul. Nowy Świat 21), który w tym roku po raz trzeci organizuje imprezę walentynkową Glamour Toujours. Ci, którzy chcą spędzić święto zakochanych w tanecznych rytmach, nie powinni przegapić tego wydarzenia.

Walentynki organizuje również Hard Rock Cafe – lokal gastronomiczny z niesamowitą atmosferą i muzyką na żywo. 14 lutego wszyscy zakochani mogą skosztować pysznej kolacji i wyśmienitych drinków, a także posłuchać miłosnych hitów w wykonaniu zespołu Mokollective.