Wakacje 2020 trwają w najlepsze, choć ze względu na pandemię koronawirusa wyglądają inaczej niż w latach ubiegłych. Wiele osób zdecydowało się odwołać swoje zagraniczne wyjazdy i spędzić wakacje w Polsce. Mimo że zapał do podróżowania nieco ostygł, wciąż można zrobić wiele, by móc zaliczyć te wakacje do udanych i to spędzając je z dala od zatłoczonych miejscowości wypoczynkowych. Wakacyjne dni wspaniale można spędzić w Warszawie.

Wydarzenia kulturalne w Warszawie

Ze względu na szalejącą epidemię zdecydowano o odwołaniu licznych wydarzeń kulturalnych, co absolutnie nie oznacza, że życie kulturalne Warszawy zamarło. W sierpniu odbędzie się kilka wyczekiwanych od dawna imprez o charakterze muzycznym, takich jak koncerty czy spektakle, z czego część organizowana jest w plenerze.

Imprezy muzyczne

Na szczególną uwagę zasługuje cykl imprez organizowanych pod nazwą „Lato na Pradze”. Jest to projekt miejski, którego założeniem było uczynienie Pragi koncertowym sercem
Warszawy. Polscy artyści grają koncerty na żywo pięknej plenerowej przestrzeni – ogrodzie kompleksu Praga Centrum. Koncertom towarzyszy klimat charakterystyczny dla letnich festiwali. Muzyka na żywo, strefy relaksu, smaczne posiłki, drinki – wszystko to sprawia, że koncerty na Pradze cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza że uczestniczą w nich topowi polscy muzycy. W sierpniu będą to m.in. Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski, Kasia Nosowska, Monika Brodka, Mela Koteluk czy Natalia Nykiel.

W sierpniu w Warszawie nie zabraknie również propozycji dla miłośników muzyki klasycznej. Jedną z większych imprez tego typu będzie Koncert Wiedeński, który odbędzie się 30 sierpnia w  Sali Prowincjalskiej przy Klasztorze oo. Dominikanów (ul. Freta 10). Podczas koncertu zaprezentowane zostaną najpiękniejsze arie z oper i operetek wiedeńskich oraz kanony instrumentalnej muzyki klasycznej wiedeńskich kompozytorów. Na scenie wystąpią wybitni soliści w towarzystwie instrumentalistów Rzymskiej Opery Kameralnej.

Filmowy sierpień w Warszawie

Po wielu tygodniach zamknięcia kina w Polsce wznowiły działalność. Ze zrozumiałych przyczyn frekwencja na salach kinowych jest jednak zdecydowanie niższa niż przed wybuchem pandemii, natomiast chętniej uczestniczymy w plenerowych pokazach filmowych. Kino plenerowe uruchomiono m.in. w Parku im. E. Szymańskiego na Woli. W sierpniu pokazy filmowe odbywają się w każdy piątek, a z racji tego, że wydarzenie realizowane jest ze środków finansowych m.st. Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego – wstęp na pokazy jest zupełnie darmowy.

Sierpień w Warszawie – atrakcje plenerowe

Wakacje w Warszawie to nie tylko możliwość uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, ale również skorzystania z atrakcji stworzonych z myślą o letnim wypoczynku. Jedną z takich atrakcji jest Zielony Labirynt – ogromne pole kukurydzy zamienione w gąszcz ścieżek, w których można się gubić i odnajdywać niczym w prawdziwej dżungli. Ci, którzy zdecydują się na przejście labiryntu, otrzymują mapę i szereg zadań do wykonania. Zielony Labirynt to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Atrakcja zlokalizowana jest w podwarszawskim Nieporęcie.

Wakacyjny wypoczynek nieodzownie kojarzy się z wodą. W Warszawie działają liczne kąpieliska i baseny, na których można ochłodzić się w czasie letnich upałów i przyjemnie spędzić czas. Jedną z ciekawszych propozycji stanowi Ośrodek Inflancka – odkryte baseny z kaskadami, zjeżdżalniami i brodzikami dla dzieci zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Na terenie ośrodka znajduje się  również trawiasta plaża z leżakami, boiska sportowe i część gastronomiczna.

Ponadto, ciekawą atrakcją zarówno dla mieszkańców Warszawy, jak i przybyłych turystów są rejsy po Wiśle. Podczas wizyty w stolicy nie sposób pominąć królowej polskich rzek i wcale nie trzeba ograniczać się tylko do samego przesiadywania nad jej brzegiem. Warto odwiedzić przystań pasażerską zlokalizowaną w południowej części Bulwaru Jana Karskiego u stóp Starówki i Zamku Królewskiego, a następnie wybrać się w rejs widokowy po Warszawie.

 

Atrakcje plenerowe i wydarzenia kulturalne organizowane są w różnych częściach miasta, dlatego ci, którzy planują spędzić sierpień w Warszawie, powinni wybrać nocleg w centrum, skąd mniej więcej w tym samym czasie dotrą do każdego punktu na mapie Warszawy. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji noclegów w naszych apartamentach hotelowych.