Będąca kiedyś symbolem elegancji i piękna, Warszawa, po czasie komunizmu i wojny, była odkrywana na nowo. Dziś wszyscy odwiedzający mogą podziwiać jej naznaczoną historią architekturę a także nowoczesne konstrukcje jak i poznać najnowsze osiągnięcia techniczne oraz szeroki wachlarz rozrywek. Warszawa, w linii pionowej podzielona rzeką Wisłą, jest stolicą Polski od roku 1596. Większość głównych atrakcji znajduje się z centrum miasta, które składa się z sześciu różnych dzielnic.

Monolityczny Pałac Kultury i Nauki pozostaje poręczną wizytówką. Jako najwyższy budynek jest widzialny z prawie każdego miejsca służąc jako dobry punkt orientacyjny. Jakkolwiek Warszawa rozwinęła się szybciej niż pozostała część kraju, wciąż możemy tu znaleźć wiele polskich kulturalnych osobliwości takich jak bary mleczne czy osiedlowe bazary. Zima w Warszawie może być bardzo mroźna więc przygotuj się i na to.

Chcesz wiedzieć więcej na temat Warszawy?

Odwiedź stronę poświęconą Warszawie tworzoną z myślą o turystach chcących poznać jej sekrety – Warsaw Guide. Dowiesz się z niej gdzie smacznie zjeść, jakie miejsca odwiedzić oraz co ciekawego czeka cię w stolicy przez cały rok