Przywitaj Nowy Rok w Warszawie!

Ostatni artykuł na naszym blogu dotyczył imprez, jakie zaplanowano w Warszawie na 31 grudnia. Niezależnie od wybranej formy spędzania sylwestrowej nocy, zapowiada się wspaniała zabawa. To jednak nie koniec atrakcji. Po kilkugodzinnym odpoczynku warto kontynuować zabawę – Nowy Rok w Warszawie można przywitać na wiele sposobów.

Wyjątkowy koncert noworoczny

1 stycznia w całej Polsce organizowane są liczne spotkania muzyczne. Mieszkańcy Warszawy, ale i przybyli do stolicy turyści, mogą posłuchać znakomitych muzyków, którzy pojawią się w wielu zakątkach miasta.

Teatr Muzyczny Roma

Z całą pewnością na uwagę zasługuje Koncert Noworoczny organizowany w Teatrze Muzycznym Roma, zlokalizowanym przy ul. Nowogrodzkiej 49. Impreza rozpocznie się o godzinie 17. Koncert ma być ciekawym połączeniem muzyki klasycznej i największych światowych przebojów muzyki rozrywkowej. Oczywiście nie zabraknie najpiękniejszych świątecznych melodii w wyjątkowych aranżacjach. Na Koncercie Noworocznym wystąpią muzycy z Darek Tarczewski Orchestra oraz oklaskiwani na całym świecie tenorzy z Tre Voci. Zapowiada się wieczór pełen emocjonalnych wzruszeń.

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury / Filharmonia Narodowa

Miłośników dobrej muzyki zaprasza również Mazowiecki teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie. 1 stycznia w gościnnej Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XIV Koncert Noworoczny, który swoim występem uświetni wybitny włoski śpiewak operowy Ildebrando D’Arcangelo. Towarzyszyć mu będą Joanna Moskowicz i Leonardo Capalbo. Słuchacze usłyszą również Polską Orkiestrę Radiową, którą tego wyjątkowego wieczoru poprowadzi Maestro Sebastian Perłowski. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.

Nowy Rok w Warszawie na sportowo

V Bieg Noworoczny

Nowy Rok w Warszawie można spędzić aktywnie, biorąc udział w kolejnej, piątej już edycji Biegu Noworocznego. Mimo odczuwalnego zmęczenia wiele osób decyduje się pobiec alejami Parku Skaryszewskiego, wyznając zasadę, że jaki pierwszy dzień nowego roku, taki cały rok.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta

W sezonie 2018/2019 planowano otworzyć aż 16 lodowisk miejskich – płatnych i bezpłatnych. Jednym z bezpłatnych jest lodowisko na Rynku Starego Miasta, czynne od 8 grudnia. Lodowisko można odwiedzić dowolnego dnia, niemniej warto to zrobić właśnie w Nowy Rok. Skoro sylwestrowa noc była pełna doznań muzycznych (coś dla ducha), 1 stycznia warto postawić na aktywność fizyczną (coś dla ciała).

Pięknie udekorowany Rynek Starego Miasta zachęca również do wieczornych spacerów. Ponadto to właśnie tam odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Co prawda łączymy go przede wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia, ale budki z wyrobami rzemieślniczymi będą stały na Rynku Starego Miasta aż do 6 stycznia.