Warszawa to miasto tętniące życiem – bez względu na zainteresowania, każdy znajdzie w stolicy coś dla siebie. Stołeczne festiwale to wydarzenia, na których nie można się nudzić. Oto kilka z nich.

Film

Entuzjaści kinematografii na pewno nie odpuszczą Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Odbywający się w październiku festiwal co roku przyciąga gwiazdy światowego i polskiego kina. Zalążkiem do powstania festiwalu był zorganizowany w 1985 roku Warszawski Tydzień Filmowy, który z czasem przekształcił się w obecną formę. Liczne imprezy towarzyszące, takie jak warsztaty czy targi to dodatkowa atrakcja dla widzów i uczestników festiwalu. Fani kina muszą się tam pojawić!

 

Muzyka

Fanom muzyki rozrywkowej na pewno nie trzeba przypominać o Orange Warsaw Festival – jednym z największych festiwali muzycznych w kraju. Odbywa się on od 2008 roku w okresie wakacyjnym – około 60 światowej sławy artystów oraz 300 tysięcy widzów to całkiem niezły bilans. Festiwal od kilku lat odbywa się on na Torze Wyścigowym Służewiec i jest świetną okazją do odwiedzenia stolicy.

 

Moda

Interesujesz się modą? W takim wypadku nie może Cię zabraknąć na Warsaw Fashion Week! W ubiegłym roku odbyła się pierwsza impreza z tego cyklu, jednak jej wielki sukces wróży powrót wczesną jesienią również w roku bieżącym. Koncerty, pokazy, światowej sławy projektanci, a w tym roku również targi kosmetyczne to nie lada gratka – nie tylko dla fashionistek!