„Jak przygoda to tylko w Warszawie. Jak Warszawa to w maju, gdy kwitną bzy…”Można tak zanucić za Andrzejem Boguckim, a także Ireną Santor, wszak Warszawa oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny. Dostępność węzła komunikacyjnego tuż przy naszym hotelu sprawia, że stolicę możesz zwiedzać bez przeszkód, a komfortowy apartament dla rodziny z dwójką, a nawet trójką dzieci utrzymany w kolonialnym stylu i uspokajających kolorach ziemi oferuje nutę luksusu, a zarazem przestronność i funkcjonalność. Czegóż chcieć więcej?

Warszawa dla rodziny

Dogodna lokalizacja naszego hotelu na ulicy Chmielnej sprawia, że znajdujesz się w centrum tętniącego serca Warszawy. W czasie majowego urlopu z rodziną możesz wybrać się do znajdującego się nieopodal Centrum Nauki Kopernik. To pouczające doświadczenie, a zarazem doskonała rozrywka. Razem z dziećmi możesz odwiedzić znajdujący się w CNK Teatr Robotyczny, a także Teatr Wysokich Napięć. Poznacie również precyzyjnie przygotowane wystawy eksperymentalne. Wieczorem możesz pozostawić dzieci pod wykwalifikowaną opieką w hotelowym apartamencie, gdzie nasi pracownicy będą pełnić nad nimi pieczę, a z żoną wybrać się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie odbywają się niezwykle interesujące wieczory dla dorosłych. 30 maja możesz uczestniczyć w warsztatach specjalnych: w co się bawić, które pomogą Ci odnaleźć w sobie dziecko, a dodatkowo poznać antropologiczne i socjologiczne podejście do zabawy, jej prapoczątków, a także istoty.

Rozrywka dla dużych i małych – Manufaktura Cukierków i Niewidzialna Wystawa

W Warszawie nie brakuje atrakcji dla dużych i małych. Kiedy już zrelaksujecie się w naszym apartamencie możecie rodzinnie ruszyć w miasto, które oferuje różnorodne atrakcje. Jeśli chcecie osłodzić sobie życie, musicie koniecznie odwiedzić razem z dziećmi Manufakturę Cukierków. W jeden z weekendowych dni możecie tu „ukręcić” samodzielnie lizaki i poznać sekret wytwarzania zarówno tych pyszności, jak i słodkich karmelków. Doskonałą propozycją będzie także Niewidzialna Wystawa, która przeznaczona jest dla dzieci od 8 lat, a to z powodu tego, że poruszacie się tu w ciemnościach, aby zaznać tego, czego doświadczają na co dzień osoby niedowidzące i niewidzące. Poznacie tutaj m.in. alfabet Braille’a, a po świecie, gdzie nagle zgasło światło przeprowadzą Was niewidomi przewodnicy. Po powrocie do apartamentu odpoczniecie, by porozmawiać o swoich wrażeniach i nabrać sił na kolejne warszawskie przygody następnego dnia.

Odpocznijcie od zgiełku miasta… w mieście

Jeśli masz dość zgiełku miasta i przez chwilę chcesz ukoić swoje zmysły na łonie natury to w Warszawie możesz zabrać swoją rodzinę do jednego z pięknych parków. Wprawdzie na Bielanach nie znajdziesz już karuzeli z piosenki Marii Koterbskiej, ale jest tu niepowtarzalna i kameralna niedzielna atrakcja dla dzieci i dorosłych. Park linowy to przeszkody zainstalowane na wysokości od 1,2 do 3 metrów, które pokonuje się w pełnym rynsztunku, czyli w kasku, a także po upięciu w specjalną uprząż. To doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jeśli szukacie po prostu odpoczynku zachwyci was Park Skaryszewski na Pradze ze swoimi stawami i wodospadami, a także Park Łazienki Królewskie, gdzie zaznacie odrobiny kultury wyżej i posłuchacie Koncertów Chopenowskich, które rozpoczynają się od 19 maja, w każdą niedzielę i rozbrzmiewają tego dnia w każde południe i gdy na zegarach wybija 16.

Po wizycie w Warszawie możecie znów zanucić: „W tym mieście codziennie od rana przeżywasz to samo co krok, zdumienie – ulica nieznana, olśnienie – nieznany Ci blok”…