Imprezy w Warszawie – ostatni kwartał roku

O imprezach odbywających się w Warszawie pisaliśmy już wielokrotnie. Nie ma w tym nic dziwnego, jako że stolica Polski obfituje w liczne wydarzenia muzyczne, sportowe i wiele innych. Niektóre z nich gromadzą mieszkańców konkretnych dzielnic (np. pikniki rodzinne), inne turystów z różnych zakątków Polski, a na jeszcze inne przybywają nawet goście zza granicy. Jedno jest pewne – w Warszawie nikt nie może się nudzić. Również w ostatnim kwartale 2018 roku odbędzie się wiele imprez, których nie warto przegapić.

Powakacyjny odpoczynek

Najwięcej imprez odbywa się w sezonie wakacyjnym, urlopowym, co zapewne nikogo nie dziwi. Potem następuje okres powakacyjnego odpoczynku, czemu sprzyja także zmieniająca się aura. Nie oznacza to jednak, że w miesiącach październik – grudzień życie kulturalne w Warszawie zamiera. Jesienią i zimą wciąż odbywa się wiele imprez plenerowych. Ci, którzy zdecydowanie nie lubią marznąć, powinni zapoznać się z kalendarzem wydarzeń organizowanych pod dachem (w halach, teatrach, muzeach itd.).

Ważniejsze imprezy w Warszawie

To, co dla jednych jest niezwykle ważnym wydarzeniem, dla innych będzie imprezą niewartą uwagi. Jako najważniejsze imprezy uznajmy zatem te, które organizowane są ze sporym rozmachem i z dużym prawdopodobieństwem zgromadzą wielu uczestników.

Październik:

  • Występ Jerzego Kryszaka – 1 października satyryk pojawi się w Kuźni Kulturalnej. Jego występy należą do wyjątkowo lubianych, Kryszak angażuje w swoje skecze publiczność, bawi i jednocześnie skłania do refleksji. Tworzy niepowtarzalne widowisko, którego nie można przegapić.
  • World Travel Show 2018 – ogromne targi turystyczne, które odbędą się w dniach 19-21.10.2018 r. Miejsce? Ptak Warsaw Expo. III edycja targów turystycznych zbliża się wielkimi krokami. Impreza potrwa trzy dni, zatem nie zapomnij zarezerwować noclegu w jednym z naszych apartamentów.

Listopad:

  • 30. Bieg niepodległości – jak co roku ulicami Warszawy pobiegną wszyscy ci, którzy chcą uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczestnicy, ustawieni w dwie kolumny w barwach biało-czerwonych, mają do pokonania trasę liczącą 10 kilometrów. Jest to jeden z największych biegów ulicznych w Warszawie.
  • Warsaw Motor Show – IV edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 15-18 listopada. Miejscem imprezy, podobnie jak w przypadku World Travel Show 2018, będzie Ptak Warsaw Expo. Targi te to jedna z największych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy. Gromadzi wiele osobistości związanych z branżą motoryzacyjna.

Grudzień:

  • Koncert Denzela Curry’ego – impreza odbędzie się 3 grudnia w klubie Progresja Music Zone. Koncert jest częścią trasy „TA1300”, promującej najnowszą płytę amerykańskiego artysty. Wydarzenie organizowane z myślą o wszystkich miłośnikach muzyki rap.
  • Koncert Kolęd – magiczny koncert odbędzie się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Kościele Rzymskokatolickim Paulinów Pw. Św. Ducha i św. Pawła Pustelnika. Publiczność usłyszy najpiękniejsze polskie kolędy, ale także znane na całym świecie christmas songs. Zapowiada się wieczór pełen wzruszeń i uśmiechu.

Ostatniego dnia roku organizowany jest także Sylwester Miejski w Warszawie. Niestety na ten moment trudno znaleźć jakąkolwiek informację na temat przebiegu imprezy i gości, którzy się na niej pojawią. Zapewne w najbliższych tygodniach kwestia ta zostanie rozwiązana.