Imprezy okolicznościowe Warszawa w okresie wakacyjnym

Największe miasta Polski obfitują w pokaźne imprezy plenerowe, które każdego roku przyciągają tłumy turystów z całego kraju. Szczególnie dużo dzieje się w okresie wakacyjnym. Nie chodzi jedynie o wakacyjne trasy koncertowe, ale także wszelkiego rodzaju targi, wystawy, aukcje czy wyścigi. Imprezy okolicznościowe Warszawa często są jedynym powodem, dla którego turysta wybiera się do stolicy. Niekiedy są to imprezy odbywające się nocą, albo kilkudniowe. W takim wypadku zapraszamy na nocleg do naszego hotelu.

Okres wakacyjny w Warszawie – czy wakacje w mieście mogą być udane?

Ci, którzy na co dzień mieszkają i pracują w dużym mieście, chętnie spędzą część wakacji z dala od miejskiego tłoku i hałasu. Niestety nie zawsze jest to możliwe, ale to absolutnie nie oznacza, że wakacje w mieście nie mogą być udane. Przeciwnie – jest to idealny czas na zwiedzanie atrakcyjnych zakątków stolicy i zabytków, czyli miejsc, do których w okresie szkolnym przybywają liczne wycieczki.

W okolicach Warszawy działa wiele kąpielisk, do których można wybrać się na weekend albo spędzić miłe popołudnie w środku tygodnia. Baseny i kąpieliska to idealna propozycja na gorące wakacyjne dni. Na pobliskie plaże warto wybrać się rowerem. W Warszawie istnieje wiele ciekawych tras rowerowych, zachęcamy do przetestowania przynajmniej kilku z nich.

Kolejną ciekawą propozycją dla mieszkańców Warszawy są zabawy miejskie i gry terenowe. Pozycją wartą odnotowania są łazienkowskie gry terenowe, podczas których uczestniczy rozwiązują rozmaite zagadki i odkrywają tajemnice Łazienek Królewskich. Tego typu zabawy często łączą się z piknikami rodzinnymi.

Pikniki rodzinne mogą być traktowane jako imprezy okolicznościowe Warszawa, ponieważ większość z nich organizowana jest co roku i z tego samego powodu, np. na rozpoczęcie i na zakończenie wakacji. Pikniki rodzinne przyciągają osoby w różnym wieku, począwszy od małych dzieci, skończywszy na seniorach.

Duże imprezy okolicznościowe Warszawa – imprezy muzyczne

Niewątpliwą atrakcją zarówno dla mieszkańców Warszawy, jak i osób spoza stolicy są duże, nagłaśniane w mediach imprezy muzyczne. Biorą w nich udział znani i lubiani rodzimi wykonawcy, a niejednokrotnie także gwiazdy z zagranicy. W sierpniu i wrześniu odbędzie się tych imprez jeszcze sporo – śmiało może rzec, że miłośnicy każdego gatunku muzycznego znajdą coś dla siebie.

Miejscem, w którym odbywa się sporo imprez muzycznych jest PGE Narodowy. To właśnie tam 11 i 12 sierpnia pojawi się Ed Sheeran. Początkowo planowano, że zaśpiewa tylko 11 sierpnia i będzie to jego jedyny koncert w Polsce, ale wielu fanów miało problem ze zdobyciem biletów. Występ wokalisty będzie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych bieżącego roku.

W tym miejscu warto wspomnieć o jeszcze jednej dużej imprezie muzycznej, która z pewnością zgromadzi ogromną publiczność. Roztańczony PGE Narodowy to koncert muzyki dance i disco, który, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się każdego roku na PGE Narodowym. Występują wówczas artyści bijący rekordy popularności, wykonujący muzykę porywającą do tańca. Tegoroczna edycja wydarzenia przypada na 29 września.

Wydarzenia, których nie można przegapić – nie tylko muzyka

W okresie wakacyjnym w Warszawie odbywają się także imprezy innego typu, część o charakterze charytatywnym. Są to m.in. biegi uliczne, pokazy i wyścigi konne, targi motoryzacyjne i wiele innych. Większość odbywa się cyklicznie – każdego roku, mniej więcej w tym samym terminie.

Jedną z ciekawszych imprez są największe w tej części Europy targi fitness & wellness, które odbywają się w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI. W tym roku, ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy, zawita do Warszawy w dniach 21-23 września.

W tym roku przypada również jubileuszowa, czterdziesta odsłona Wielkiego Biegu. Maraton Warszawski obchodzi swoje urodziny 30 września i tego dnia ulicami miasta pobiegną wszyscy ci, dla których nie istnieją słowa „nie mogę” i którzy chcą aktywnie wesprzeć działanie jednej z dziesięciu organizacji dobroczynnych.

To oczywiście tylko przykłady widowiskowych imprez okolicznościowych odbywających się w Warszawie w miesiącach sierpień-wrzesień. Więcej na temat planowanych wydarzeń można poczytać na stronach poświęconych dużym imprezom kulturalnym w Polsce.