Wielka Brytania, koniec XIX wieku. Trzech braci: John, William oraz Thomas otwierają własny warsztat szewski w swoim domu, dając tym samym początek jednej z najekskluzywniejszych marek obuwia – Loake. Dziś, po ponad 130 latach, szewskie tradycje kontynuuje Andrew Loake, wnuk Johna. Tak jak jego dziadek i jego bracia tworzy wyłącznie buty dla prawdziwych dżentelmenów. Dzięki konsekwencji i poszanowaniu tradycji szewskiego rzemiosła, firma utrzymuje do dziś status najlepszego angielskiego producenta obuwia i doczekała się statusu Królewskiego Dostawcy (Appointment to HM The Queen).

Każda para butów wychodząca z fabryki Loake jest wytwarzana metodą pasową (ang. Goodyear Welted). Wykonanie jednej pary przez mistrzów szewstwa zajmuje nawet osiem tygodni. Buty niemal w całości wytwarzane są ręcznie, a każdy z jego elementów można wymienić. Dzięki temu jedną parę butów firmy Loake można nosić niemal całe życie. W przypadku zużycia danego elementu, np. podeszwy, wysyła się go do fabryki Loake, gdzie następnie poddawany zostaje rekonstrukcji.

W ofercie pierwszego Polskiego Salonu Loake klienci znajdą 55 modeli w angielskich rozmiarach – od 6 do 12 numeru. Oxfordy, monki, chealsa czy loafery – wszystkie o królewskiej jakości!

Polecamy – Chmielna 30, podwórze St. Andrews Palace.