Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Tego dnia warszawskie kwiaciarnie przeżywają prawdziwe oblężenie, a na ulicach miasta od wczesnych godzin porannych można zaobserwować swoisty „maraton kwiatowy”. Kwiaty to uniwersalny, niezobowiązujący upominek, który poprawi nastrój każdej kobiecie, niezależnie od tego, czy jest to partnerka życiowa, mama, siostra, czy też koleżanka z pracy. Wręczanie kwiatów kobietom z najbliższego otoczenia stało się tradycją, ale Dzień Kobiet można świętować również na wiele innych, wymyślnych sposobów. 8 marca Warszawa staje się miastem kobiet, a mnogość atrakcji przygotowanych z myślą o płci pięknej sprawia, że stolicę chętnie odwiedzają pary, chcące wspólnie celebrować święto wszystkich pań. Dzień Kobiet to także świetna okazja do zorganizowania „babskiego” wypadku do Warszawy.

Dzień Kobiet w Warszawie – noclegi w promocyjnych cenach

Jak co roku Warszawa doskonale przygotowała się na nadejście Dnia Kobiet. Liczne imprezy organizowane są nie tylko 8 marca, ale także w dniach poprzedzających święto kobiet oraz tuż po nim. Najwięcej atrakcji zaplanowano jednak na weekend i to właśnie w tych dniach każda z pań, która zdecyduje się na nocleg w naszej rezydencji, otrzyma rabat na apartament oraz słodki upominek.

Komfortowe apartamenty w okazyjnych cenach to doskonała propozycja zarówno dla par, które chcą celebrować święto kobiet w przytulnym, dwuosobowym apartamencie, jak i kobiet, które chcą spędzić weekend wraz z przyjaciółkami (maksymalnie 5 osób w jednym apartamencie). W cenę wliczone jest również śniadanie w formie bufetu, serwowane w przytulnej kawiarni na dziedzińcu Residence.

Muzyczne atrakcje na Dzień Kobiet w Warszawie

Z jakich atrakcji z okazji Dnia Kobiet mogą skorzystać osoby, które zdecydują się na przyjazd do Warszawy w dniach 6-8 marca? Okazuje się, że jest tego całkiem sporo, a prym wiodą imprezy muzyczne. Nie zabraknie również wydarzeń teatralnych, sportowych czy związanych z branżą kosmetyczną.

8 marca w Białołęckim Ośrodku Kultury wystąpi Leszek Możdżer. Jest to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, wielokrotnie nagradzany przez krytyków i doceniany przez publiczność. Leszek Możdżer to wybitny artysta, który dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji. Tym razem wystąpi z sekcją rytmiczną w ramach cyklu Białołęckie Wieczory Jazzowe. Start imprezy o godz. 19:00.

Ci, którzy przybędą do Warszawy w dniach poprzedzających święto kobiet, mogą się wybrać na koncert Marcina Sójki, czyli uwielbianego przez publiczność zwycięzcy 9. edycji The Voice of Poland i zdobywcy „Karolinki”, czyli głównej nagrody publiczności na ubiegłorocznym, 56. KFPP w Opolu. Jednym z przystanków na dedykowanej kobietom trasie koncertowej Marcina Sójki będzie koncert w Sali Widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury, który zaplanowany jest na 7 marca. Podczas imprezy Marcin Sójka zaprezentuje zarówno utwory z debiutanckiego albumu, jak i piosenki przygotowane specjalnie dla kobiet z okazji ich święta. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

8 marca odbędzie się również IV Królewski Koncert w Dniu Kobiet, czyli wydarzenie muzyczne ze specjalną dedykacją dla pań. Koncert w Sali Wielkiej (Balowej) Zamku Królewskiego w Warszawie rozpocznie się już o godz. 19:00, a na scenie zaprezentują się wyłącznie mężczyźni, m.in. Rafał Bartmiński, Kacper Kuszewski i Maciej Miecznikowski. Koncert uświetni Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego, którą poprowadzi Sławomir Chrzanowski. Królewski Koncert w Dniu Kobiet organizowany jest po raz czwarty przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury.

Ci, którzy chcieliby posłuchać współczesnej muzyki, a przy okazji skosztować drinka i oddać się pląsom na parkiecie, powinni skierować swoje kroki do klubu muzycznego Iskra na Polu Mokotowskim. Organizatorzy imprezy pod hasłem „Prestiżowy Dzień Kobiet” zapewniają, że Iskra to jeden z czołowych klubów w mieście, a świętowanie Dnia Kobiet odbędzie się w wielkim stylu. Przedstawicielki płci pięknej, które chcą wziąć udział w imprezie, mogą nabyć bilety w niższej cenie. Ponadto na kobiety czekać będą darmowe kosmetyki i lizaki.

Warszawa miastem kobiet – weekend pełen atrakcji

Omówione wyżej wydarzenia muzyczne organizowane są w godzinach wieczornych, ale Dzień Kobiet świętować można przez cały dzień, a nawet cały weekend. Warto zacząć na sportowo, czyli od biegu „Kobieta na piątkę” w Lesie Młocińskim, który w tym roku odbędzie się już po raz czwarty. Imprezę zaplanowano na 07.03. O godz. 9:00 panie wystartują w biegu na dystansie 5 km. W trakcie imprezy odbędzie się także bieg par, dlatego mile widziani są również mężczyźni, a nawet dzieci – zaplanowano biegi dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

Ciekawą propozycję dla wszystkich pań stanowi również wizyta w Lip Lab (ul. Juliana Bartoszewicza 11), czyli jedynym miejscu w Warszawie, w którym kobiety same tworzą dla siebie kosmetyki do ust. Możliwość stworzenia spersonalizowanej szminki czy błyszczyka to jeszcze nie wszystko, co czeka na panie w Lip Lab. Możliwe jest również wykonanie analizy kolorystycznej i profesjonalnego makijażu, a także wzięcie udziału w warsztatach makijażowych. Kobiety, które chciałaby skorzystać z oferty Lip Lab w Dniu Kobiet, już teraz powinny zapytać o wolne terminy.